Spolok medikov SZU

Slovenská zdravotnícka univerzita
     
Členovia Projekty Fotografie Akcie Kontakt
SCOPE
SCOME
SCORP
SCORA
SCOPE
 

V SCOPH (Standing Committee on Public Health), alebo stála komisia pre verejné zdravie, sa snažíme osovovať verejnosť v oblasti prevencie a ochrany zdravia, ale venujeme sa tiež jednotlivým ochoreniam, ich príznakom a liečbe. Na tieto témy su zamerané projekty:

Zapojili sme sa tiež do propagácie darovania krvi v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou.

Medzinárodný deň detí zahájime projektom SZU DEŤOM:
Projekt SZU DEŤOM je realizovaný v spolupráci so Základnou školou v nemocnici, Bratislava (http://www.dfnsp.sk/skola) a je zameraný na deti, ktoré sú hospitalizované v DFNsP. Chceme im spríjemniť tento pobyt a vytvoriť pre nich program, ktorý im pomôže aspoň na chvíľku zabudnúť na ich ochorenie. V budúcnosti by sme chceli svoje aktivity rozšíriť a navštevovať aj deti v Nemocnici Antolská.

V budúcnosti plánujeme rozbehnúť tiež přednášky na stredných školách na tému lieky a ich správne užívanie.
Projekt s pracovným názvom Liek
Ide o spoluprácu s Ústavom farmakológie. Projekt je zameraný na edukáciu mládeže na stredných školách ohľadom najviac užívaných voľnopredajných liekov. Chceme im napr. vysvetliť ako čítať príbalový leták, že liek s rovnakou účinnou látkou sa predáva pod rôznymi obchodnými názvami atd. V tomto momente máme vypracované podklady, ktoré boli schválené garantom projektu. Začali sme oslovovať stredné školy a robíme prezentáciu, ktorú použijeme na prednáškach. Tento projekt by sme chceli začleniť do vačších akcií ktoré robíme, teda spravit přednášku v Panta Rhei, a tiež vytvoriť informačný stánok v Eurovei.

Projekty