Spolok medikov SZU

Slovenská zdravotnícka univerzita
     
Členovia Projekty Fotografie Akcie Kontakt
Dobrovoľné stáže

OC Galleria Eurovea aj tento rok otvorila dvere pre akciu „5 minút pre zdravie“. Organizátorom projektu bol Spolok medikov SZU v spolupráci so Slovenskou zdravotníckou univerzitou.

Párty
Beánie
Panta Rhei
Športové akcie
5 minút pre zdravie
SloMSA
Kampaň DARUJ KRV
SZU Deťom
  2014

22. 9. 2013 od 10.00 hod. do 19.00 hod. študenti nielen z LF SZU, ale aj z Katedry urgentnej starostlivosti ozrejmili návštevníkom obchodného centra dôležitosť prevencie a zdravej životosprávy. Do projektu sa zapojilo 50 študentov, ktorí na 16 stanovištiach vysvetľovali návštevníkom obchodného centra základné informácie od prvej pomoci až po zdravú stravu . V rámci stanovišťa „Čísla pre zdravie“ im bol meraný tlak, cholesterol a iné krvné parametre, tiež si mohli vyskúšať poskytnutie prvej pomoci na resuscitačných figurínach a pozrieť si vybavenie sanitky. Okrem iného boli prichystané stanovištia s meraním CO a splodín vo vydychovanom vzduchu a informáciami o účinkoch nikotínu na organizmus, stanovište venované stravovaniu a zdravému životnému štýlu, gynekologická poradňa a základy správneho umývania rúk. Tento rok akciu prišla podporiť aj organizácia Europacolon s Patrikom Hermanom, ktorý zdôrazňoval potrebu prevencie v predchorobí rakoviny hrubého čreva. O našich najmenších bolo postarané v detskom kútiku, kde im v spolupráci s Curaproxom študenti ukazovali ako sa správne čistia zúbky. Návštevníci si mohli oddýchnuť v chill out zóne, kde mali k dispozícii časopisy o liečivých rastlinách.

Úspešnosť podujatia predčila naše očakávania a na základe toho sme sa rozhodli vyvinúť ďalšie úsilie pre pokračovanie tohto projektu.

Martin Sirotňák a organizačný tím

2013
2012

Plagáty akcie nájdete [tu] a [tu].

EUROVEA fotografie