Spolok medikov SZU

Slovenská zdravotnícka univerzita
     
Členovia Projekty Fotografie Akcie Kontakt
Dobrovoľné stáže
Párty
Beánie
Panta Rhei
Športové akcie
5 minút pre zdravie
SloMSA
Kampaň DARUJ KRV
SZU Deťom
  2014
2013
2012
 

 

OC Galleria Eurovea aj tento rok otvorila dvere pre 3. ročník akcie „5 minút pre zdravie“.Organizátorom projektu bol Spolok medikov SZU v spolupráci so Slovenskou zdravotníckou univerzitou.

20. 9. 2014 od 10.00 hod. do 19.00 hod. študenti nielen z LF SZU, ale aj z Katedry urgentnej starostlivosti ozrejmili návštevníkom obchodného centra dôležitosť prevencie a zdravej životosprávy. Do projektu sa zapojilo 40 študentov, ktorí na 15 stanovištiach vysvetľovali návštevníkom obchodného centra základné informácie od prvej pomoci až po zdravú stravu . V rámci stanovišťa „Čísla pre zdravie“ im bol meraný tlak, cholesterol a iné krvné parametre, tiež si mohli vyskúšať poskytnutie prvej pomoci na resuscitačných figurínach a pozrieť si vybavenie sanitky. Okrem iného boli prichystané stanovištia s meraním CO a splodín vo vydychovanom vzduchu a informáciami o účinkoch nikotínu na organizmus, stanovište venované stravovaniu a zdravému životnému štýlu a gynekologická poradňa. Aj tento rok akciu prišla podporiť organizácia Europacolon s Patrikom Hermanom, ktorý zdôrazňoval potrebu prevencie v predchorobí rakoviny hrubého čreva. O našich najmenších bolo postarané v detskom kútiku, kde im v spolupráci s Curaproxom študenti ukazovali ako sa správne čistia zúbky. Mamičky najviac zaujali stanovištia dojčenie a očkovanie, kde sa im venoval odborný personál.

Úspešnosť podujatia predčila naše očakávania a na základe toho sme sa rozhodli vyvinúť ďalšie úsilie pre pokračovanie tohto projektu.

Martin Sirotňák, Natália Poničanová a organizačný tím

Fotografie ku podujatiu nájdete [tu].